תרגיל למידה מרחוק: הערכות לקראת חופשת הקיץ – גלישה בטוחה ברשת

פורסם: 16 ביוני 2014, 6:54 על ידי: טל מוזס   [ עודכן 16 ביוני 2014, 6:59 ]
בתאריך 17 ביוני, יתקיים תרגיל למידה מרחוק, במסגרתו יבצעו התלמידים פעילות מתוקשבת בנושא גלישה בטוחה ברשת, ויפרט את העדפותיהם לשיבוץ לכיתה בשנת הלימודים הבאה.

חופשת הקיץ, העומדת בפתח, שופעת הזדמנויות לבילויים, נופש, מפגשים חברתיים ולגלישה ברשת האינטרנט. בתקופת הקיץ נרשמת עליה בשעות השימוש של הילדים ובני הנוער ברשת, ועלינו לשים דגש מיוחד של הקניית נורמות התנהגות לגלישה בטוחה ומיטבית. לפיכך, ובהתאם להנחיות חוזר מנכ"ל אתיקה ומוגנות ברשת, הממונה על התקשוב במחוז תל אביב ואגף טכנולוגיות מידע מקיימים תרגיל למידה מרחוק בנושא גלישה בטוחה ברשת בתאריך 17 ביוני 2014, החל מסיום יום הלימודים ואילך, כחלק מההיערכות לקראת חופשת הקיץ. 

בבית ספרנו, השימוש בסביבה מקוונת, באתר בית הספר, ובדואר האלקטרוני מהווים חלק בלתי נפרד מהלמידה והעשייה היומיומית. גם בשעת חירום, השימוש בסביבה מקוונת בכלל ולמידה מרחוק בפרט, מהווים תחליף נוסף למסגרת הפעילות הלימודית, כאשר התלמידים ו/או המורים אינם יכולים להגיע פיסית לבית הספר או בוחרים לנהל תקשורת לימודית מרחוק. אתרי בית הספר ואתרי משרד החינוך מציעים לתלמידים מגוון של פעילויות מותאמות לקיץ לזמן בו לא מתקיימת שיגרת לימודים

לשם כך חשוב להכיר את הפורטל הבית-ספרי ומרחבי הלמידה שבו כדי שהתלמידים ידעו להיעזר בו ולתקשר בניהם ועם צוות בית הספר בשגרה ובחירום כאחד. בנוסף חשוב להכיר את מאגרי הפעילויות בנושא גלישה בטוחה הקיימות במאגרים של ספקי התוכן, של המשרד ואת יחידות המשרד הנותנות מענה בנושא גלישה בטוחה ברשת על כל היבטיה.

אתר בית הספר משמש כלי תקשורת מרכזי ומאפשר דרכי תקשורת מגוונות עם הצוות החינוכי של בית הספר (המורים והחונכים של ילדיכם, יועץ בית הספר, המנהלת וכו') גם בחופשת הקיץ. 

הקיץ מזמן פעילויות אחרות לתלמידים וחשוב לנקוט משנה זהירות ולהכיר את הכללים לגלישה בטוחה, על כן בתרגיל זה מזמין המשרד את ההורים והתלמידים לחתום יחד על אמנה לגלישה בטוחה, בנוסף יתבקשו התלמידים לבצע פעילות בנושא ששויכה לו על ידי המורה ולנסח היגד חדש לאמנה ולפרסמה בפורום הכיתתי.

מחר, יום שלישי, ה- 17.6,  על התלמידים להיכנס למרחב הלמידה הכיתתי שבאתר בית הספר בין השעות 13:00-  20:00 לחתום על האמנה שמופיעה בפורום הכיתתי ולנסח היגד אחד נוסף.

אנו מנצלים הזדמנות זו גם כדי לאסוף מהילדים את העדפותיהם לשיבוץ לכיתה בשנה הבאה.

נוקיר שיתוף פעולה וסיוע לילדכם,
צוות בית הספר


הפורטל הבית ספרי: school.hadash-holon.org.il
Comments