מאמרים לעמוד ראשי

מקום ראשון בחולון באולימפיאדת התכנות!

פורסם: 25 בינו׳ 2016, 4:39 על ידי: טל מוזס   [ עודכן 25 בינו׳ 2016, 4:44 ]

תלמידים והורים יקרים,

אולימפיאדת התכנות
אנחנו במקום הראשון בחולון באולימפיאדת התכנות! 
ואפילו בפער ניכר ביחס לחטיבות הביניים האחרות בעיר!
כדי לעלות לשלב הבא, נדרש מאיתנו מאמץ נוסף בשבוע הקרוב.

אנחנו יכולים! איך נצליח לעשות זאת?
 • קחו לעצמכם אתגר אישי - להשלים 50 שלבים. מספיק שכל תלמיד יפתור 50 שלבים (קלים או קשים, משלבי התחרות או האימון) - כדי שנצליח לעלות לגמר!
 • שחקו בבית, שחקו בביה"ס - אפשר להשתתף בתחרות גם מהבית וגם ממחשבי בית הספר. ההתקדמות נשמרת לכם בכל שלב שאתם פותרים.
 • תחרות יומית בין הכיתות: איזו כיתה תצליח לצבור את מספר הכוכבים הגדול ביותר בכל יום?
 • מסיבת תכנות תתקיים בבית הספר לאחר שעות הלימודים, ולמי שסיים להתכונן להצגות הלמידה (POL).

איך משתתפים?
שחזור סיסמה לאופק היכנסו לאולימפיאדת התכנות​ עוד 3 ימים
 1. הכניסה לסביבת האימון היא דרך אתר אופק על יסודי
 2. שכחתם את שם המשתמש והסיסמה? לחצו כאן.
 3. לאחר הכניסה לאופק - לחצו על כפתור "אולימפיאדת התכנות" (חשוב להיכנס דרך אתר אופק, כדי שידעו מי אתם ויוכלו לרשום לזכותכם את הנקודות שאתם צוברים במשחק).
 4. מעבר משלבי אימון לשלבי התחרות - לאחר שלבי האימון בתחום מסויים, יפתחו בפניכם שלבי התחרות הרלוונטיים. כדי לעבור ממצב אימון למצב תחרות, לחצו על אייקון המפה שבחלקו הימני העליון של המסך, ואז בחרו בלשונית "תחרות".
  איך נכנסים?

 5. בכל שלב - מטרתכם לגרום לקוף לאסוף את כל הבננות. הדרך לעשות זאת היא באמצעות כתיבת תוכנית (אבל לא לדאוג, בשלבים הראשונים זה קל עד כדי גיחוך, וההתקדמות בהמשך היא הדרגתית ומלווה בהסבר קצר ופשוט). תקבלו עד שלושה כוכבים על ביצועי התוכנית שלכם. כוכב אחד על כך שהתוכנית עובדת (כלומר, הקוף משיג את כל הבננות). והכוכבים האחרים - על כך שהתוכנית קצרה ויעילה, ועל כך שהיא משתמשת בכלים שנלמדו.
להורים - מה זה בעצם?
תכנות - זוהי היכולת להגדיר למחשב מה לעשות. מי שיודע לתכנת יכול לכתוב אפליקציות, ולהבין טוב יותר איך אפליקציות עובדות. בעולם של ימינו, שבו מחשבים נמצאים בכל מקום, ומפעילים כל דבר - תוכניתן הוא המקצוע הקרוב ביותר לקוסם... יכולת התכנות נדרשת ביותר ויותר מקצועות. היא מהווה כרטיס כניסה לעולם ההייטק, ולעוד ועוד תחומים.

אליפות הסייבר הלאומית - זו תחרות שמארגן משרד החינוך בין בתי הספר, במטרה לעודד את לימודי התכנות. בית הספר שלנו רשום למקצה של חטיבות הביניים (לכיתות ז'-ט'). 
לא צריך ידע מוקדם בתכנות! לומדים תוך כדי תרגול ומשחק. לזוכים בתחרות הארצית יוענקו פרסים יקרי ערך (הפרסים ניתנים גם באופן אישי לזוכים, וגם לבית הספר). לחצו כאן לאתר התחרות.

Code Monkey - המשחק וסביבת הלימוד שמסגרתו מתקיימת גם האולימפיאדה. דרך המשחק, נלמד עקרונות תכנות, ונכתוב תוכניות בשפת CoffeeScript, שמבוססת על עקרונות של שפות התכנות הנפוצות כיום. המפתחים (הישראלים) של המשחק הצליחו ליצור שלבים קצרים וכיפיים, בלי צורך בשיעורים או בקריאת הסברים עיוניים ארוכים. בלי להרגיש, פתאום תדעו לתכנת...

בהצלחה לכולנו!

תרגיל למידה מרחוק: הערכות לקראת חופשת הקיץ – גלישה בטוחה ברשת

פורסם: 16 ביוני 2014, 6:54 על ידי: טל מוזס   [ עודכן 16 ביוני 2014, 6:59 ]

בתאריך 17 ביוני, יתקיים תרגיל למידה מרחוק, במסגרתו יבצעו התלמידים פעילות מתוקשבת בנושא גלישה בטוחה ברשת, ויפרט את העדפותיהם לשיבוץ לכיתה בשנת הלימודים הבאה.

חופשת הקיץ, העומדת בפתח, שופעת הזדמנויות לבילויים, נופש, מפגשים חברתיים ולגלישה ברשת האינטרנט. בתקופת הקיץ נרשמת עליה בשעות השימוש של הילדים ובני הנוער ברשת, ועלינו לשים דגש מיוחד של הקניית נורמות התנהגות לגלישה בטוחה ומיטבית. לפיכך, ובהתאם להנחיות חוזר מנכ"ל אתיקה ומוגנות ברשת, הממונה על התקשוב במחוז תל אביב ואגף טכנולוגיות מידע מקיימים תרגיל למידה מרחוק בנושא גלישה בטוחה ברשת בתאריך 17 ביוני 2014, החל מסיום יום הלימודים ואילך, כחלק מההיערכות לקראת חופשת הקיץ. 

בבית ספרנו, השימוש בסביבה מקוונת, באתר בית הספר, ובדואר האלקטרוני מהווים חלק בלתי נפרד מהלמידה והעשייה היומיומית. גם בשעת חירום, השימוש בסביבה מקוונת בכלל ולמידה מרחוק בפרט, מהווים תחליף נוסף למסגרת הפעילות הלימודית, כאשר התלמידים ו/או המורים אינם יכולים להגיע פיסית לבית הספר או בוחרים לנהל תקשורת לימודית מרחוק. אתרי בית הספר ואתרי משרד החינוך מציעים לתלמידים מגוון של פעילויות מותאמות לקיץ לזמן בו לא מתקיימת שיגרת לימודים

לשם כך חשוב להכיר את הפורטל הבית-ספרי ומרחבי הלמידה שבו כדי שהתלמידים ידעו להיעזר בו ולתקשר בניהם ועם צוות בית הספר בשגרה ובחירום כאחד. בנוסף חשוב להכיר את מאגרי הפעילויות בנושא גלישה בטוחה הקיימות במאגרים של ספקי התוכן, של המשרד ואת יחידות המשרד הנותנות מענה בנושא גלישה בטוחה ברשת על כל היבטיה.

אתר בית הספר משמש כלי תקשורת מרכזי ומאפשר דרכי תקשורת מגוונות עם הצוות החינוכי של בית הספר (המורים והחונכים של ילדיכם, יועץ בית הספר, המנהלת וכו') גם בחופשת הקיץ. 

הקיץ מזמן פעילויות אחרות לתלמידים וחשוב לנקוט משנה זהירות ולהכיר את הכללים לגלישה בטוחה, על כן בתרגיל זה מזמין המשרד את ההורים והתלמידים לחתום יחד על אמנה לגלישה בטוחה, בנוסף יתבקשו התלמידים לבצע פעילות בנושא ששויכה לו על ידי המורה ולנסח היגד חדש לאמנה ולפרסמה בפורום הכיתתי.

מחר, יום שלישי, ה- 17.6,  על התלמידים להיכנס למרחב הלמידה הכיתתי שבאתר בית הספר בין השעות 13:00-  20:00 לחתום על האמנה שמופיעה בפורום הכיתתי ולנסח היגד אחד נוסף.

אנו מנצלים הזדמנות זו גם כדי לאסוף מהילדים את העדפותיהם לשיבוץ לכיתה בשנה הבאה.

נוקיר שיתוף פעולה וסיוע לילדכם,
צוות בית הספר


הפורטל הבית ספרי: school.hadash-holon.org.il

אסיפת הורים - תזכורת

פורסם: 8 בספט׳ 2013, 13:20 על ידי: קמפוס פרס חולון

להורים היקרים שלום,

ביום שלישי, 10.9.13, בשעה 19:00 נקיים בבית הספר 
 • פגישת הורים עם החונכ/ת בקבוצות החונכות.
 • פגישה כללית ובחירות לועד הורים לשנת תשע"ד.
מחכים לראותכם, צוות בית הספר

אתר לשיעור האקרים

פורסם: 22 במאי 2013, 1:21 על ידי: טל מוזס   [ עודכן 22 במאי 2013, 3:59 ]

אתר שיעור האקרים
בשבועות האחרונים אנו עובדים על פרוייקט הסיכום בשיעור האקרים. את הפרוייקטים נציג באתר החדש של השיעור.
תלמידי השיעור מוזמנים לגלוש לאתר, לערוך אותו ולהעלות את הפרוייקטים.

שאלון מקומות ישיבה בכיתה

פורסם: 17 בינו׳ 2013, 1:22 על ידי: משתמש לא ידוע

בשאלון הבא אנחנו רוצים לשמוע את דעתכם על סידור מקומות הישיבה בכיתה.
לקראת סידור הישיבה החדש בפרויקט הבא.
כניסה לשאלון:


שאלה של בחירה - הבחירות הכלליות

פורסם: 15 בינו׳ 2013, 11:41 על ידי: טל מוזס

היום, יום ג' (15.1), הציגו התלמידים את המפלגות שהם ייסדו בכל שתי כיתות וערכו בחירות של המפלגה המנצחת. 6 המפלגות המנצחות התחרו ביניהן על ראשות הממשלה באירוע חגיגי שערכנו במתנ"ס נווה ארזים.

כמו בבחירות האמתיות- היו רגעי שיא עם התרגשויות ושמחה, וגם רגעי שפל עם תסכול ועצב. המפלגה הזוכה היא 'ישראל עם זכויות', מכיתת אורן. חברי המפלגה זכו בפרס של נסיעה עם יעל בונה-לוי לכנסת.


הצגת המפלגה תעמולה סקר

שאלה של בחירה - איכות הסביבה

פורסם: 6 בינו׳ 2013, 12:52 על ידי: טל מוזס   [ עודכן 10 בינו׳ 2013, 0:34 ]

איכות הסביבה
במהלך הימים הקרובים נחקור בעיות מרכזיות באיכות הסביבה, ונכיר פתרונות אפשריים, כדי שנוכל לגבש מצע סביבתי למפלגות שלנו, ולהעריך את החלקים הקשורים באיכות הסביבה במצעי המפלגות המתמודדות לכנסת.

נתחיל מעבודה בקבוצות, בעזרת דף העבודה הבא.

כיתות אירוס ואורן: עד יום ראשון 13/1, עליכם להשלים את כתיבת המצע בהיקף של עמוד אחד - השתמשו בקובץ הזה כבסיס.

קישורים לאתרים סביבתיים ברשת


סקר הבחירות 2013

פורסם: 3 באוק׳ 2012, 15:39 על ידי: טל מוזס   [ עודכן 30 בדצמ׳ 2012, 23:26 ]

1-8 of 8