הדף הישן


שיעורי הבחירה יתחילו לפעול לאחר חופשת סוכות. בהמשך מופיעים תיאורי השיעורים. לחצו על שם השיעור לקבלת פירוט.

יום ראשון, שעה חמישית

שיעוריוםשעהסוגמורהתיאור
המוח, מכונה מופלאהא'5סמסטריאליעידובמהלך הקורס נכיר לעומק את אחת המכונות המופלאות בעולם הטבע – המוח האנושי. נלמד על מבנה המוח ומערכת העצבים; נבחן מנגנונים מוחיים שונים כגון תפיסה, קשב, זיכרון וקבלת החלטות; ונדון בסוגיות כגון רצון חופשי ומודעות עצמית. הלמידה תלווה בקריאה והתבוננות בתוצאות של ניסויים מפורסמים בתחום חקר המוח.
עיצוב הגוףא'5סמסטריאלירונהבמהלך הקורס נקיים שיעורי אירובי, עיצוב וחיטוב הגוף, תנועה ותזונה. הקורס יתקיים בסטודיו ומיועד לבנות בלבד (מוגבל לעד 15 משתתפות)
גוף נפשא'5 סמסטריאלילימורגוף נפש מהווים יחידה אחת שלמה. ישנה השפעה גדולה של העולם הפנימי שלנו, מה שאנו מרגישים וחושבים, על מצבנו הגופני- מתח השרירים שלנו, קצב הלב, הנשימה ולהפך. בקורס נלמד ונתרגל תרגילי יוגה המעניקות גמישות ועוצמה ותרגילי נשימה שבעזרתם נסב את הקשב ותשומת הלב פנימה אל עצמנו.
שעה של תרגול גופני, שקט פנימי והתבוננות. 
הקורס מיועד לבנות בלבד אשר רואות בקורס זה הזדמנות להיפתח ולהתנסות במשהו חדש. 
מקסימום 25 משתתפות.

וועדת פרט ז'א' סמסטריאלייעל ביבר דיון יומי של וועדת פרט (חברי הוועדה נדרשים להירשם גם להשתלמות וועדת פרט)
ציור בעקבות מילים ומילים בעקבות ציוריםא'סמסטריאלירון במהלך הקורס נתנסה ביצירה בעקבות סיפורים/ שירים ובכתיבה בעקבות אמנות (גם סרטים וקליפים)
?א' שני 

יום ראשון, שעה שביעית

שיעוריוםשעהסוגמורהתיאור
שעת סיפורא'7סמסטריאלייעל בונה-לויניפגש מדי שבוע. אני אקריא לכם ספר בהמשכים, ובכל פעם נדבר על האירועים, הדמויות, הבחירות שעשו... מקווה שנהנה ביחד.
ציור בעקבות מילים ומילים בעקבות ציוריםא' סמסטריאלי רון במהלך הקורס נתנסה ביצירה בעקבות סיפורים/ שירים ובכתיבה בעקבות אמנות (גם סרטים וקליפים)
?א'סמסטריאלייזהר 
המוח, מכונה מופלאהא'7סמסטריאליעידובמהלך הקורס נכיר לעומק את אחת המכונות המופלאות בעולם הטבע – המוח האנושי. נלמד על מבנה המוח ומערכת העצבים; נבחן מנגנונים מוחיים שונים כגון תפיסה, קשב, זיכרון וקבלת החלטות; ונדון בסוגיות כגון רצון חופשי ומודעות עצמית. הלמידה תלווה בקריאה והתבוננות בתוצאות של ניסויים מפורסמים בתחום חקר המוח. 
אמנות זה דבר רציניא'7-8שנתימיטלהקורס הזה הינו לרציניים בלבד! אמנות הינה שפה מורכבת ומעניין שכמו כל שפה צריך לתרגל אותה כדי לשלוט בה. במשך השנה נתנסה בפיתוח ועשיית פרוייקטים קבוצתיים ואישיים, בחומרים וטכניקות בלתי צפויים ונכיר קצת את ההיסטוריה של האמנות. כל אלה הם רק הקדמה והכנה ללימודי ממגמת האמנות שתהיה בעתיד בבית הספר. משתתפים  20 ילדים בלבד. 
הליפ גלוס של נפרטיטיא' סמסטריאלי יעל ביבר 
עיצוב הגוףא'7סמסטריאלירונהבמהלך הקורס נקיים שיעורי אירובי, עיצוב וחיטוב הגוף, תנועה ותזונה. הקורס יתקיים בסטודיו ומיועד לבנות בלבד (מוגבל לעד 15 משתתפות)
וועדת פרט ח'א' שנתיטלדיון יומי של וועדת פרט (חברי הוועדה נדרשים להירשם גם להשתלמות וועדת פרט)

יום שני, שעה חמישית

שיעוריוםשעהסוגמורהתיאור
וועדת מחשובב'5שנתיטלחברי וועדת מחשוב אחראים על התפעול, התחזוקה וההתקנה של מחשבי בית הספר, ומסייעים לשימוש במחשבים בכיתות שלהם.
וועדת ביקורים           ב'5שנתיעידובית הספר שלנו הוא הראשון מסוגו בארץ המלמד לפי שיטת 'למידה מבוססת פרויקטים' ברוח בית הספר היי-טק-היי מסן-דייגו, ארה"ב. בית הספר משלב את מודל הלמידה הייחודי בתוך תרבות דמוקרטית וקהילתית. בעקבות ייחודיותו של בית הספר, לאורך השנה מתקיימים בו ביקורים רבים של צוותי הוראה ואנשי חינוך וחברה מרחבי הארץ ומן העולם. בוועדת ביקורים נבנה את מהלך הסיור בבית הספר, נכין חומרי הסברה ונדריך בעצמנו את המבקרים. השתתפות בוועדה דורשת אחריות אישית גדולה, יכולת ביטוי גבוהה ומוכנות לעבוד בבית על הכנת הסיורים.
וועדת חדשותב' שנתי אלכס  ?
אמנות הקלפיםב'
5סמסטר אמיטל ויזהריש בעולם כל מיני קלפים. יש קלפי משחק ויש קלפים שמבטיחים  לחזות העתיד ויש קלפים שהם סיפורים. סיפורים של הנפש. בשיעור הזה נעסוק בקלפים האלה. נלמד עליהם, נלמד על עצמנו  ונתנסה בבניה של סדרת קלפים אישית. 30 ילדים.
יוטיוב ואמנותב'5סמסטר במיטל ורוןביחד נצפה בקליפים וסרטים ונעשה אמנות בהשראתם. שבוע צפייה וסקיצות עם רון ושבוע עשייה עם מיטל! יש מקום ל 30 ילדים.
הליפ גלוס של נפרטיטיב'5סמסטריאלייעל ביברבקורס הזה נלמד על האופן בו התלבשו, התאפרו והסתרקו אנשים לאורך התרבות האנושית. ננסה להבין את הקשר בין הערכים שהחשיבה כל אחת מהתרבויות למה שנחשב כ-יפה ואופנתי.

ננסה להבין את מאחורי הקלעים של עולם האופנה והיופי ולהמציא טרנדים חדשים ומחודשים.

וועדת פרט בית ספריתב'5שנתי אבי דיון יומי של וועדת פרט (חברי הוועדה נדרשים להירשם גם להשתלמות וועדת פרט)
וועדת אסיפהב'5שנתי יעל בונה לוי  בוועדת האספה ישתתפו נציגי כל קבוצות החונכות (סך הכל 12 נציגים). הוועדה תקדם עניינים מגוונים בבית הספר. לצורך פעילותה, הוועדה תברר את רצונות השונים של הילדים והצוות ותיתן ביטוי לרצון הרוב מבלי לקפח את המיעוט. הוועדה תשאף לקיים במהלך השנה לפחות אסיפה כללית אחת שבה ישתתפו כל ילדי בית הספר והצוות. השתתפות בוועדה מתאימה למי שמסוגל לדון, לעודד אנשים לפעילות, ליזום, לשתף ולהשתתף!
קצר ולענייןב'סמסטריאלי לימור 
ספוקן וורד - spoken word (כתיבה בעברית)ב'סמסטריאלי רוןכתיבה יוצרת וביצוע - הקראה מול קהל. בשיעור נתנסה בכתיבה יוצרת, נערוך את הקטעים שכתבנו ונבצע אותם מול הקבוצה. כמו כן, נצפה באמנים ומוזיקאים מפורסמים כדי לקבל השראה
מתמטיקה אקסטרים
ב'5סמסטריאלי הלל  חלק מסודות המתמטיקה הכמוסים ביותר יפותחו בכיתה.  נתחיל בתורת הגרפים הקשורה לאינטרנט ולדוגמה גם לפייסבוק, ומשם נמשיך בכיוונים אחרים נסתרים יותר ופחות.  נלמד מתמטיקה מאתגרת ובעיקר נלמד לחשוב בצורה אחרת, פתוחה, מסתקרנת ומהנה.  (30 ילדים)
?ב'5סמסטריאלי שני  

יום רביעי, שעה חמישית

שיעוריוםשעהסוגמורהתיאור
מעגל בנותד'5סמסטריאלימיכלהקורס מיועד לבנות, נשוחח על בעיות המטרידות בגיל ההתבגרות, על שוויון בין בנים ובנות  ועל נושאים שיהיו רלוונטיים לחברות הקבוצה.
?ד'5סמסטריאלישני
העולם הדיגיטליד'5סמסטריאליטלאיזה כיף לנו! כלים דיגיטליים מאפשרים לנו לעשות דברים שבעבר אי אפשר היה לבצע בלי ציוד יקר או כישרון יוצא דופן. במסגרת השיעור נלמד לערוך תמונות וקבצי סאונד, ליצור מסמכים מקצועיים, מצגות וקליפים, והכל באמצעות תוכנות קוד פתוח.
גוף נפשד' סמסטריאלי לימור גוף נפש מהווים יחידה אחת שלמה. ישנה השפעה גדולה של העולם הפנימי שלנו, מה שאנו מרגישים וחושבים, על מצבנו הגופני- מתח השרירים שלנו, קצב הלב, הנשימה ולהפך. בקורס נלמד ונתרגל תרגילי יוגה המעניקות גמישות ועוצמה ותרגילי נשימה שבעזרתם נסב את הקשב ותשומת הלב פנימה אל עצמנו.
שעה של תרגול גופני, שקט פנימי והתבוננות. 
הקורס מיועד לבנות בלבד אשר רואות בקורס זה הזדמנות להיפתח ולהתנסות במשהו חדש. 
מקסימום 25 משתתפות.
?ד' סמסטריאלי יאיר  
?ד' סמסטריאלי יזהר 
וועדת פרט ח'ד' שנתי דפנה דיון יומי של וועדת פרט (חברי הוועדה נדרשים להירשם גם להשתלמות וועדת פרט)


יום רביעי, שעה שביעית

שיעוריוםשעהסוגמורהתיאור
רובוטיקהד'7-8שנתיטלתכנון בנייה ותכנות של רובוט אוטונומי. עשרה מתלמידי השיעור יוכלו להצטרף לקבוצה שתתחרה בתחרות ה-FLL.
אני אגדהד' 7-8 סמסטריאלי רון צפייה בסרטי אגדות
מוסיקה?ד' 7-8 סמסטריאלי אושרי  
מעגל בנותד' סמסטריאלי מיכל הקורס מיועד לבנות, נשוחח על בעיות המטרידות בגיל ההתבגרות, על שוויון בין בנים ובנות  ועל נושאים שיהיו רלוונטיים לחברות הקבוצה.
מחשבים למתחיליםד' סמסטריאלי אלכס  
וועדת פרט ז'ד' שנתי לימור דיון יומי של וועדת פרט (חברי הוועדה נדרשים להירשם גם להשתלמות וועדת פרט)

יום חמישי, שעה חמישית

שיעוריוםשעהסוגמורהתיאור
אמנות ה'5שנתימיטלכמו שנה שעברה בקורס הזה נלמד את יסודות הציור דרך מגוון טכניקות כמו רישום בעיפרון ועד ציור בצבעי אקריליק. נתבונן בצילומים וגם באובייקטים מהמציאות ונרמד לתרגם אותם ליצירות מעניינות ומיוחדות.
עיצוב הגוףה'5סמסטריאלירונהבמהלך הקורס נקיים שיעורי אירובי, עיצוב וחיטוב הגוף, תנועה ותזונה. הקורס יתקיים בסטודיו ומיועד לבנות בלבד (מוגבל לעד 15 משתתפות). 
 קיוסקה'5סמסטריאלייעל בונה-לויפגישה שבועית של צוות הקיוסק שיוקם בבית הספר ויפתח לרווחת התלמידים והצוות בהפסקות הארוכות.
?ה' סמסטריאלי יזהר  
סריגה ה' סמסטריאלי אלכס  
כמה דרמה ה' סמסטריאלי מיכל  הקורס מיועד לתלמידים הרוצים להעז ולהציג מול קהל. נלמד וניישם מושגים בסיסיים בדרמה, ננסה להמחיז שירים וסיפורים, נתרגל מונולוגים ונשתדל לצחוק ולהנות.
השתלמות וועדת פרטה' סמסטריאלייעל ביברבהשתלמות נלמד מהו הליך הוגן ואיך פועלות וועדות דומות בישראל ובעולם. נבחן את האופן בו פועלת הועדה  כדי להבטיח הליך שיפוט הוגן, על פי עקרונות הצדק ורוח בית הספר. ובמידת הצורך נחליט על שיפור כללי עבודת הוועדה. מיועד למי שיש לו חוש צדק מפותח, למתעניינים במשפט ולמי שרוצה להיות מעורב ביצירת התרבות הדמוקרטית בבית הספר. 
קורס חובה לכל הילדים שנרשמו לוועדות פרט.
וועדת תצוגותה' שנתי רון  
וועדת טיוליםה' שנתי שני  
וועדת פרט בית ספריתה' שנתי גור ומאיה דיון יומי של וועדת פרט (חברי הוועדה נדרשים להירשם גם להשתלמות וועדת פרט)

Comments