שיעורי בחירה - שכבה ח'

 יום ראשון (שעה 7)
 יום שני (שעה 5)

 יום רביעי (שעה 5)
 יום חמישי (שעה 5)
וועדת פרט ח' / טל
דיון יומי של וועדת פרט (חברי הוועדה נדרשים להירשם גם להשתלמות וועדת פרט)
 וועדת מחשוב טל
חברי וועדת מחשוב אחראים על התפעול, התחזוקה וההתקנה של מחשבי בית הספר, ומסייעים לשימוש במחשבים בכיתות שלהם.
  וועדת פרט ח' / דפנה
דיון יומי של וועדת פרט (חברי הוועדה נדרשים להירשם גם להשתלמות וועדת פרט)
 השתלמות וועדת הפרט / יעל ביבר
בהשתלמות נלמד מהו הליך הוגן ואיך פועלות וועדות דומות בישראל ובעולם. נבחן את האופן בו פועלת הועדה  כדי להבטיח הליך שיפוט הוגן, על פי עקרונות הצדק ורוח בית הספר. ובמידת הצורך נחליט על שיפור כללי עבודת הוועדה. מיועד למי שיש לו חוש צדק מפותח, למתעניינים במשפט ולמי שרוצה להיות מעורב ביצירת התרבות הדמוקרטית בבית הספר. 
קורס חובה לכל הילדים שנרשמו לוועדות פרט.
 שעת סיפור / יעל בונה-לוי
ניפגש מדי שבוע. אני אקריא לכם ספר בהמשכים, ובכל פעם נדבר על האירועים, הדמויות, הבחירות שעשו... מקווה שנהנה ביחד.
 וועדת ביקורים / עידו
בית הספר שלנו הוא הראשון מסוגו בארץ המלמד לפי שיטת 'למידה מבוססת פרויקטים' ברוח בית הספר היי-טק-היי מסן-דייגו, ארה"ב. בית הספר משלב את מודל הלמידה הייחודי בתוך תרבות דמוקרטית וקהילתית. בעקבות ייחודיותו של בית הספר, לאורך השנה מתקיימים בו ביקורים רבים של צוותי הוראה ואנשי חינוך וחברה מרחבי הארץ ומן העולם. בוועדת ביקורים נבנה את מהלך הסיור בבית הספר, נכין חומרי הסברה ונדריך בעצמנו את המבקרים. השתתפות בוועדה דורשת אחריות אישית גדולה, יכולת ביטוי גבוהה ומוכנות לעבוד בבית על הכנת הסיורים.
  אני והחבר'ה - צפייה בסרטי התבגרות / מיכל
בקורס נצפה בסרטי התבגרות ונשוחח על סוגיות התבגרות העולות בסרטים- לחץ חברתי, מנהיגות, אהבה ועוד.
 וועדת תצוגות / רון
במסגרת הוועדה נעסוק בנראות הפרוייקטים והלמידה בכיתות השונות ברחבי בית הספר. נהיה אחראיים לעיצוב מסדרונות בית הספר והקמה של תערוכות שונות.
 עיצוב הגוף / רונה
במהלך הקורס נקיים שיעורי אירובי, עיצוב וחיטוב הגוף, תנועה ותזונה. הקורס יתקיים בסטודיו ומיועד לבנות בלבד.
 וועדת חדשות / אלכס
חדשות מגיעות לבית הספר החדש! נסקור, נחקור ונדווח על כל מה שקורה פה, החל מאירועים הגדולים ועד לרכילות קטנה. דרושים כתבים/ות, צלמים/ות ומעצבים/ות! אין צורך בנסיון קודם. 
 העולם הדיגיטלי / טל
איזה כיף לנו! כלים דיגיטליים מאפשרים לנו לעשות דברים שבעבר אי אפשר היה לבצע בלי ציוד יקר או כישרון יוצא דופן. במסגרת השיעור נלמד לערוך תמונות וקבצי סאונד, ליצור מסמכים מקצועיים, מצגות וקליפים, והכל באמצעות תוכנות קוד פתוח. 

 וועדת טיולים / שני
למי שרוצה להשפיע על אופי הטיולים של בית הספר? נפגש עם מדריכי טיולים ונבחר מסלולים ואטרקציות לשנה זו.
 המוח, מכונה מופלאה / עידו
במהלך הקורס נכיר לעומק את אחת המכונות המופלאות בעולם הטבע – המוח האנושי. נלמד על מבנה המוח ומערכת העצבים; נבחן מנגנונים מוחיים שונים כגון תפיסה, קשב, זיכרון וקבלת החלטות; ונדון בסוגיות כגון רצון חופשי ומודעות עצמית. הלמידה תלווה בקריאה והתבוננות בתוצאות של ניסויים מפורסמים בתחום חקר המוח.
 וועדת פרט בית ספרית / אבי
דיון יומי של וועדת פרט (חברי הוועדה נדרשים להירשם גם להשתלמות וועדת פרט)
  גוף נפש / לימור
גוף נפש מהווים יחידה אחת שלמה. ישנה השפעה גדולה של העולם הפנימי שלנו, מה שאנו מרגישים וחושבים, על מצבנו הגופני- מתח השרירים שלנו, קצב הלב, הנשימה ולהפך. בקורס נלמד ונתרגל תרגילי יוגה המעניקות גמישות ועוצמה ותרגילי נשימה שבעזרתם נסב את הקשב ותשומת הלב פנימה אל עצמנו.
שעה של תרגול גופני, שקט פנימי והתבוננות. 
הקורס מיועד לבנות בלבד אשר רואות בקורס זה הזדמנות להיפתח ולהתנסות במשהו חדש.
 פרוייקט כדורגל אולמות / יאיר
נבחרת כדורגל אולמות, השנה מעורבת לשתי השכבות. לבנים בלבד.
 ציור בעקבות מילים ומילים בעקבות ציורים / רון
במהלך הקורס נתנסה ביצירה בעקבות סיפורים/ שירים ובכתיבה בעקבות אמנות (גם סרטים וקליפים)
 וועדת אסיפה / יעל בונה-לוי
בוועדת האספה ישתתפו נציגי כל קבוצות החונכות (סך הכל 12 נציגים). הוועדה תקדם עניינים מגוונים בבית הספר. לצורך פעילותה, הוועדה תברר את רצונות השונים של הילדים והצוות ותיתן ביטוי לרצון הרוב מבלי לקפח את המיעוט. הוועדה תשאף לקיים במהלך השנה לפחות אסיפה כללית אחת שבה ישתתפו כל ילדי בית הספר והצוות. השתתפות בוועדה מתאימה למי שמסוגל לדון, לעודד אנשים לפעילות, ליזום, לשתף ולהשתתף!
 
כדורגל באולמות / יאיר
קורס בחירה זה נותן לכם את האפשרות לשחק כדורגל אולמות באולם או במגרש קטרגל שיש לנו במתנס, בקורס זה בניגוד לפרוייקט שלי בכדורגל אולמות נעסוק פחות בלימוד ונתמקד יותר במשחק עצמו ובהנאה מהמשחק כשכמובן נלמד ערכים של כבוד אחד לשני גם אם הפסדנו את המשחק, לסיכום להיות ספורטאים אמיתיים. לבנים בלבד.
 אומנות / מיטל
כמו שנה שעברה בקורס הזה נלמד את יסודות הציור דרך מגוון טכניקות כמו רישום בעיפרון ועד ציור בצבעי אקריליק. נתבונן בצילומים וגם באובייקטים מהמציאות ונלמד לתרגם אותם ליצירות מעניינות ומיוחדות.
 שעה של משחקי הקופסא / יזהר
קלפים, מונופול ,שח מט ,רמי,ועוד משחקים מהימים של לפני עידן המחשב והטבלטים. מיועד רק למי שמוכן ורוצה לשחק עם חברים.
 אומנות הקליפים / מיטל ויזהר
יש בעולם כל מיני קלפים. יש קלפי משחק ויש קלפים שמבטיחים לחזות העתיד ויש קלפים שהם סיפורים. סיפורים של הנפש. בשיעור הזה נעסוק בקלפים האלה. נלמד עליהם, נלמד על עצמנו ונתנסה בבניה של סדרת קלפים אישית.
  ספירלה: שאלה של גיל / יזהר
איך קורה  שאנחנו משתנים. מה קורה לנו במעבר  מילדות לבגרות. נראה סרטים וסרטונים עם היועץ החינוכי ונעלה שאלות  שנוגעות בסוגיות חברתיות כמו שייכות, זהות,לחץ חברתי,סודות בין חברים יחסים עם ההורים,משפחה ועוד. 
 עיצוב הגוף / רונה
במהלך הקורס נקיים שיעורי אירובי, עיצוב וחיטוב הגוף, תנועה ותזונה. הקורס יתקיים בסטודיו ומיועד לבנות בלבד.
 אומנות זה דבר רציני / מיטל (שעה 7-8)
הקורס הזה הינו לרציניים בלבד! אמנות הינה שפה מורכבת ומעניין שכמו כל שפה צריך לתרגל אותה כדי לשלוט בה. במשך השנה נתנסה בפיתוח ועשיית פרוייקטים קבוצתיים ואישיים, בחומרים וטכניקות בלתי צפויים ונכיר קצת את ההיסטוריה של האמנות. כל אלה הם רק הקדמה והכנה ללימודי ממגמת האמנות שתהיה בעתיד בבית הספר.
 הליפ גלוס של נפרטיטי / יעל ביבר
בקורס הזה נלמד על האופן בו התלבשו, התאפרו והסתרקו אנשים לאורך התרבות האנושית. ננסה להבין את הקשר בין הערכים שהחשיבה כל אחת מהתרבויות למה שנחשב כ-יפה ואופנתי.

ננסה להבין את מאחורי הקלעים של עולם האופנה והיופי ולהמציא טרנדים חדשים ומחודשים.

  let's sing it / שני
נבחר שירים אהובים באנגלית, נפרש את המילים ונשיר ביחד בכיף
 קיוסק / יעל בונה-לוי
פגישה שבועית של צוות הקיוסק שיוקם בבית הספר ויפתח לרווחת התלמידים והצוות בהפסקות הארוכות.
 הליפ גלוס של נפרטיטי / יעל ביבר
בקורס הזה נלמד על האופן בו התלבשו, התאפרו והסתרקו אנשים לאורך התרבות האנושית. ננסה להבין את הקשר בין הערכים שהחשיבה כל אחת מהתרבויות למה שנחשב כ-יפה ואופנתי.

ננסה להבין את מאחורי הקלעים של עולם האופנה והיופי ולהמציא טרנדים חדשים ומחודשים.

 קצר ולעניין / לימור
מכונית ללא נהג, האם נולדנו לרוץ, איך עצרתי את הנשימה לעשר דקות, האם ניתן לקנות אושר בכסף, איך לזהות שקר, איך מגיעים לגיל 100? TED הוא ארגון ללא כוונת רווח אשר מוקדש לרעיונות ששווה להפיץ. הארגון מתעד הרצאות אשר מוגשות על ידי אנשים מיוחדים עם רעיונות מיוחדים.  בכל מפגש נצפה בהרצאה אחת ובה נתוודע למשהו חדש שלרוב לא ידענו, הכרנו או אפילו חשבנו עליו.  נדבר על זה, נלמד מזה וניפתח לדברים חדשים בעולנו.

   סריגה / אלכס
בסריגה הכל מתחיל בחוט ארוך ארוך.. מה החוט יכול להיות? נרתיק לטלפון, כפפות לחורף, צעיף כדורגל או צעיף ג'אסטין, דובי רך לאחיין החדש, והאמת, כל מה שתרצו! נלמד לסרוג עם מסרגה אחת ואולי גם שתיים, בצבע אחד ועם איורים, בחוטים עבים ודקים. נתחיל מאפס, אבל גם סורגים מנוסים מוזמנים. מה שכן, חייבים להיות קצת סבלניים.
  ספוקן וורד - spoken word (כתיבה בעברית) / רון
כתיבה יוצרת וביצוע - הקראה מול קהל. בשיעור נתנסה בכתיבה יוצרת, נערוך את הקטעים שכתבנו ונבצע אותם מול הקבוצה. כמו כן, נצפה באמנים ומוזיקאים מפורסמים כדי לקבל השראה
   כמה דרמה / מיכל
הקורס מיועד לתלמידים הרוצים להעז ולהציג מול קהל. נלמד וניישם מושגים בסיסיים בדרמה, ננסה להמחיז שירים וסיפורים, נתרגל מונולוגים ונשתדל לצחוק ולהנות.
  מתמטיקה אקסטרים / הלל
חלק מסודות המתמטיקה הכמוסים ביותר יפותחו בכיתה.  נתחיל בתורת הגרפים הקשורה לאינטרנט ולדוגמה גם לפייסבוק, ומשם נמשיך בכיוונים אחרים נסתרים יותר ופחות.  נלמד מתמטיקה מאתגרת ובעיקר נלמד לחשוב בצורה אחרת, פתוחה, מסתקרנת ומהנה. 
  שעה של משחקי הקופסא / יזהר
קלפים, מונופול ,שח מט ,רמי,ועוד משחקים מהימים של לפני עידן המחשב והטבלטים. מיועד רק למי שמוכן ורוצה לשחק עם חברים.
 let's talk about... / שני
נבחר נושאים פופולריים ונתרגל אנגלית מדוברת


   

Comments